Koppeling met de belastingdienst
Dit jaar beginnen Bitcoinbedrijven met het delen van bepaalde gegevens met de belastingdienst. Dit geldt ook voor jouw account.
De Europese richtlijn DAC8 verplicht bedrijven hiertoe. In dit artikel lees je wat dit voor jou betekent.
Wat vragen we van jou?
Je burgerservicenummer en het land waar je belastingplichtig bent is bij ons niet bekend. We zijn wettelijk verplicht om dit vast te leggen.
Je BSN is nodig om jouw gegevens te koppelen bij de Belastingdienst.
In de loop van het jaar
We gaan deze informatie aan je vragen op de website of in de app. Je krijgt na inloggen een popup, hier vul je de volgende gegevens in:
- Het land waar je belastingplichtig bent
- Je Nederlandse BSN of Belgische INSZ
Wij hechten waarde aan jouw privacy
Dit doen we niet:
Geen toegang tot je tegoeden of account
De Belastingdienst krijgt geen toegang tot jouw account, inloggegevens of adressen.
Geen inzicht in je exacte bezit
Alleen jaarlijkse totalen worden gedeeld, geen momentopname van je saldo.
Geen automatische belastingaangifte
DAC8 is puur een systeem voor gegevensuitwisseling tussen Europese belastingdiensten. Het is niet gekoppeld aan een vooraf ingevulde belastingaangifte. Je blijft verantwoordelijk voor je eigen opgave.
Bitmymoney deelt alleen wat wettelijk verplicht is.
Waarom is dit nodig?
Het doel van de Europese DAC8-wetgeving is het creëren van meer transparantie en het tegengaan van belastingontduiking. Dit geldt voor elk Europees platform, vandaar dat wij deze extra stap dit jaar introduceren.
Wil je de officiële details nalezen? Bekijk dan de informatie over de Europese richtlijn (DAC8) op de website van de belastingdienst.
Heb je nog vragen?
Heb je vragen over de nieuwe wetgeving, of loop je ergens tegenaan bij het invullen van je gegevens? Ons supportteam staat voor je klaar. Stuur gerust een bericht naar support@bitmymoney.com.